RadioPolska.pl - Jeszcze więcej radia!

Jeszcze więcej radia!

Szczecińska Telewizja Gryf przestała we wtorek 7 marca nadawać swój program. Powodem tej sytuacji jest śmierć prezesa, który był właścicielem koncesji imiennej. Po długiej i ciężkiej chorobie Łukasz Borowiecki, koncesjonariusz TV Gryf, zmarł 7 marca. W chwili obecnej na kanale 40 nadawana jest plansza:

Z przyczyn niezależnych od nas Telewizja Gryf przerywa nadawanie programu.

Na planszy jest wyświetlane logo stacji z kirem.
W świetle przepisów nie ma możliwości odziedziczenia przez spadkobierców Borowieckiego koncesji na nadawanie telewizji. Jedyną możliwością jest rozpisanie nowego konkursu przez Krajową Radę. Przebrnięcie przez formalności może potrwać nawet ponad pół roku.

Historia TV Gryf:
Znana dotychczas z lokalnych telewizji kablowych Telewizja Gryf w szczecińskim eterze pojawiła się w Wigilię - 24 grudnia 2004 roku. Sygnał nadawany był na kanale 40 z obiektu Szczecin Warszewo, zasięgiem obejmował obszar do 50 km od Szczecina. Koncesję na nadawanie programu Łukasz Borowiecki - właściciel Gryfa - otrzymał pod koniec września 2004 roku. W ogłoszonym konkursie o częstotliwość pokonał nadającą już w kilku innych miastach Polski Telewizję Puls. Telewizja Gryf miała charakter typowo lokalny - w jej ramówce można było odnaleźć takie pozycje jak program informacyjny "Obiektyw", publicystyczny "Nasze Miasto" czy interwencyjny "Czyja to sprawa?". Coś dla siebie znajdowali tam również miłośnicy sportu, filmu, muzyki, motoryzacji, morza, a nawet studenci. Program nadawany był od 8:45 do 23:00.
Z Gryfem w ostatnim czasie było związanych około 40 osób. To nie tylko dziennikarze, ale także obsługa techniczna. Telewizja co godzinę nadawała serwis informacyjny ze Szczecina, znana była także z transmisji na żywo obrad rady miasta. Prawdopodobnie majątek stacji zostanie sprzedany, zaś zatrudnione osoby będą musiały odejść bez otrzymania żadnych odpraw.

 


Comments

There are no comments


Posting comments after three months has been disabled.