Jak co roku zwracamy się do naszych Czytelników z prośbą… zanim jednak to, to najpierw małe podsumowanie. Rok 2018 to dla nas przede wszystkim rok wprowadzania nowego wykazu i map. Jeszcze nie wszystko wygląda tak, jak byśmy chcieli, ale prace powoli posuwają się do przodu... To także kolejne odcinki cyklu „Radio w pamięci zapisane” – rozpoczęliśmy prezentację opowieści o Radiu 44, Radiu Piotrków i Radiu Weekend, a już niebawem pierwszy odcinek o Radiu Ino. Oprócz tego poruszyliśmy kwestię historii radiowego sygnału czasu… o tym więcej wkrótce.
To również trzy duże teksty o niezbadanych dotychczas stacjach nadawczych Polskiego Radia, które wybudowane zostały w latach 1938-1939 – Brzezince/Morgach pod Mysłowicami, Baranowiczach i nieuruchomionym przed wojną Łucku… a także artykuł o (pirackich) początkach polskiej radiofonii.
Byliśmy obecni również poza internetem – braliśmy udział w przygotowaniach wystawy „Niepodległa w eterze. Radio i radiofonia w Polsce w latach 1918-1989”, którą do 10 lutego można oglądać w Muzeum Fonografii przy Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa. Opowiadaliśmy też o początkach polskiej radiofonii w ramach zorganizowanego na Politechnice Warszawskiej seminarium m.in. z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę. To również nie koniec, ale szczegóły podamy za kilka tygodni…
I tak jak w poprzednich latach, tak i teraz zachęcamy do wsparcia naszej działalności. Dla osób, które się na to zdecydują, przygotowaliśmy, wzorem serwisów crowdfundingowych, upominek - tradycyjne już kalendarze ścienne formatu A3. Choć tym razem kolejne miesiące nie są ilustrowane obiektami nadawczymi(!), a zdjęciami i wspomnieniami z cyklu „Radio w pamięci zapisane”. Mamy nadzieję, że przypadną do gustu również mniej „ortodoksyjnym” RadioPolakom. Liczba kalendarzy jest oczywiście ograniczona (decyduje kolejność zgłoszeń). Wysokości minimalnej wpłaty nagradzanej kalendarzem podobnie jak przed dwoma laty wynosi 42 zł. W przypadku zdecydowania się na takie wsparcie, prosimy o przesłanie na adres poczta@radiopolska.pl danych niezbędnych do wysyłki. Nie jest to oczywiście minimalny próg możliwej darowizny – każda forma wsparcia jest mile widziana.
A nowy kalendarz wygląda tak:
Przydatne informacje
Numer konta:
62 1140 2004 0000 3102 7112 4674
Krzysztof Sagan
mBank