
W roku 2025 radiowa Noc Muzeów zapowiada się skromniej niż w poprzednich latach. Tym razem nie będzie można zwiedzać Radia Warszawa i Radia Kampus. Za to – podobnie jak przed rokiem – Wrocław otwiera drzwi dla zwiedzających tego samego dnia, co większość miast w Polsce.
Noc w Warszawie przy ulicy Nowy Świat 72 rozpocznie się o godzinie 19:00. W związku ze nadchodzącym jubileuszem Archiwum Polskiego Radia przygotowało niezwykłą podróż przez dźwięki minionego stulecia. W programie przewidziano także koncert Dominika Strycharskiego, improwizatora i kompozytora. Godzinę wcześniej na Mokotowie przy Narbutta 41/43 rozpocznie się Noc Muzeów w Radiu Kolor 103 FM. Będzie tam można usłyszeć ciekawostki z historii stacji, dowiedzieć się kto dawniej pracował w stacji czy zobaczyć jak pracują dziennikarze. Tradycyjnie już Warszawiacy mogą też zajrzeć na przedmieścia, by zapoznać się z historią Radiostacji Babice. Spacery odbywają się co godzinę pomiędzy 17:00 a 20:00. Tu decyduje kolejność przyjścia na miesjce, czyli na skrzyżowanie ulic Radiowej i Leskiego na Bemowie.
W Łodzi będzie można zajrzeć do Radia Łódź. Tu jednak obowiązywały zapisy. W planie poznawanie radiowej kuchni, spotkania z dziennikarzami oraz próba sił przed mikrofonem. Pierwsza wycieczka po gmachu przy ul. Narutowicza 130 startuje o 18:00, ostatnia o 20:00. Podobne atrakcje czekają na tych, którzy wybiorą się do Akademickiego Radia Luz we Wrocławiu. Przy Wybrzeżu Wyspiańskiego pojawić się można w trakcie specjalnego programu pomiędzy godziną 21:00 a 1:00. I tu w tym roku obowiązują zapisy, choć miejsca jeszcze są. Szczegóły na stronie https://radioluz.pl/noc-muzeow-2025-luz-wita-z-otwartymi-ramionami/.
Na zakończenie tradycyjnie przypominamy o możliwości zobaczenia Radiostacji Gliwice. W tym roku pomiędzy 17:00 a 21:00 odwiedzających czeka zwiedzanie z przewodnikiem i otwarte warsztaty łączności prowadzone przez Klub Sportów Łączności SP9KAG. Na zakończenie powróćmy do Warszawy, gdzie w Narodowym Muzeum Techniki będzie można obejrzeć nową wystawę stałą dotyczącą historii radiofonii.
Przydatne informacje
Patrz wyżej :)
Comments
There are no comments