We wtorek 23 września ukazało się nowe, bardzo obszerne Ogłoszenie o możliwości udzielenia koncesji na rozpowszechnianie programu radiowego. Na liście znalazło się 31 częstotliwości zapisane w 27 punktach. Żadna z opublikowanych częstotliwości nie jest obecnie wykorzystywana.
Ogłoszenie zostało podzielone na sześć części - w pierwszej znalazły się częstotliwości o które ubiegać się mogą nadawcy ogólnopolscy (docierający do ponad 80% ludności Polski), w drugiej nadawcy nadający za pośrednictwem sieci składającej się z co najmniej siedmiu nadajników (w praktyce oznacza to stacje ponadregionalne, takie jak Radiostacja, Radio WAWa i TOK FM). Punkt trzeci dotyczy rozszerzenia koncesji na rozpowszechnianie programu radiowego o charakterze uniwersalnym i udziale tematyki lokalnej w dziennej porze nadawania w wymiarze nie mniejszym niż 10% tygodniowego czasu nadawania, punkt czwarty udzielenia koncesji na rozpowszechnianie programu dla studentów, natomiast punkt piąty - programu wyspecjalizowanego z muzyką klasyczną lub jazzową. W punkcie szóstym o otrzymanie zgody na nadawanie mogą ubiegać się nowi lokalni nadawcy. Wnioski można wysyłać pocztą lub składać w kancelarii KRRiT do 23 października.
Z Ogłoszenia wynika, że nadajniki komercyjnych programów ogólnopolskich - Radia Zet i RMF-u - wrócą do Słupska. W pierwszej, ogólnopolskiej części Ogłoszenia znalazły się dwie słupskie częstotliwości - 92,1 i 100,9 MHz. Oznacza to zapewne, że prostesty tych stacji po odebraniu im słupskich częstotliwości w 2001 roku były uzasadnione. Z przyczyn technicznych nie są to już jednak te same częstotliwości, na których stacje nadawały wcześniej. Do stacji ogólnopolskich wraca również częstotliwość małej mocy w Rzeszowie, na której jeszcze kilka lat temu można było słuchać Radia Zet. W Ogłoszeniu znalazły się też takie częstotliwości jak 96,7 MHz w Skierniewicach (kilka lat temu nadawało tam Radio Łódź) i 107,0 MHz w Giżycku (Radio Kormoran, któremu KRRiT nie odnowiła koncesji). Szczegóły w tabeli poniżej.
Ogłoszenie KRRiT: (nazwy lokalizacji i województw na podstawie danych serwisu RadioPolska) 1. Stacje docierające do ponad 80% ludności Polski
2. Stacje nadające za pomocą sieci co najmniej 7 nadajników
Dla częstotliwości oznaczonych gwiazdkami (*) postępowanie będzie prowadzone łącznie. 3. Stacje lokalne istniejące
4. Stacje akademickie
5. Stacje o charakterze wyspecjalizowanym - muzyka jazzowa lub poważna
6. Nowe stacje lokalne
|
Comments
There are no comments
Posting comments after three months has been disabled.