Niewykluczone, że warszawskie Radio 104,4 Gold FM zniknie z eteru. Jak informuje serwis www.press.pl, Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji poinformuje Urząd Regulacji Telekomunikacji i Poczty o wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który uchylił decyzję o przyznaniu koncesji nadawcy. To czy nadajnik zostanie wyłączony czy nie zależy teraz od URTiP-u - pewne jest to, że KRRiT przeprowadzi kolejny konkurs o warszawską częstotliwość 104,4 MHz. W nowym konkursie wystartują te podmioty, które brały udział w pierwszym, przeprowadzonym w drugiej połowie 2001 roku. Znalazły się wśród nich m.in. spółka Grupa Dwadzieścia Osiem założona przez dziennikarzy, którzy odeszli z Radia Zet; krakowska spółka BLUE FM (nadawca programu o tej nazwie na 97,7 MHz w Krakowie, obecnie marka należy do Agory) czy spółka Lokalne Rozgłośnie Radiowe Agory. Pełna lista znajduje się w ramce poniżej.
Wydarzenia z ostatnich lat nie wróżą dobrze warszawskiej rozgłośni - w ostatnim czasie z identycznego powodu z eteru na kilka miesięcy znikały już Eska Kraków i trójmiejska Eska Nord.
Wydarzenia z ostatnich lat nie wróżą dobrze warszawskiej rozgłośni - w ostatnim czasie z identycznego powodu z eteru na kilka miesięcy znikały już Eska Kraków i trójmiejska Eska Nord.
Częstotliwości Gold FM w Polsce: - Łódź: 97,9 MHz (Radio 97,9 Gold FM), - Toruń: 96,7 MHz (Radio Toruń 96,7 Gold FM), - Warszawa: 104,4 MHz (Radio 104,4 Gold FM), Planowane: - Oława: 105,5 MHz (Radio 105,5 Gold FM). Podmioty w lipcu 2001 roku ubiegające się o koncesję na nadawanie na 104,4 MHz: - Radio Polsat Sp. z o.o. (Warszawa), - Agencja Wydawnicza i Marketingowa MEDIABANK S.A. (Warszawa), - FINKORP Sp. z o.o. (Warszawa), - Radio ESKA S.A. (Warszawa), - International Communication Sp. z o.o. (Warszawa), - Grupa Dwadzieścia Osiem Sp. z o.o. (Wrocław), - Lokalne Rozgłośnie Radiowe Sp. z o.o. (Warszawa), - BLUE FM Sp. z o.o. (Kraków), - Aida Film Productions S.A. (Wrocław), - WAWA S.A. (Warszawa) |
Comments
There are no comments
Posting comments after three months has been disabled.