Poprawi się odbiór Radia Zet w Kędzierzynie-Koźlu i okolicach. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji postanowiła rozszerzyć koncesję stacji o nadajnik w tym mieście. Nadajnik będzie pracował na częstotliwości 97,7 MHz z ERP 0,1 kW, co da zasięg w promieniu kilkunastu kilometrów. W ogłoszeniu z 22 września w sprawie wcześniej wspomnianej częstotliwości oprócz Radia Zet ubiegało się również radio RMF FM.
Do tej pory odbiór Radia Zet w Kędzierzynie-Koźlu, a zwłaszcza na wschód od miasta był niewystarczający. Sygnał Zetki z opolskiego nadajnika na 92,2 MHz w samym mieście był niedostateczny, zaś możliwość słuchania stacji na częstotliwości 102,8 MHz z Katowic znikła po przeprowadzce anten nadawczych z RTCN Kosztowy na komin EC Katowice.
Planowo emisja "Czułego Grania" z kędzierzyńskiego nadajnika ma rozpocząć się za 2 miesiące. Będzie to już 54 nadajnik tej stacji, w planach jest uruchomienie częstotliwości Zetki w Wągrowcu i Gorzowie, odbędzie się to po uzyskaniu uzgodnień technicznych Prezesa UKE.
Comments
:laughing:Jestem mieszkańcem Kędzierzyna-Koźla i to jest bardzo dobra wiadomość dla wszystkich słuchaczy. Odbiór Zetki w mieście naprawde nie był zadawalający.
Zastanawiam się jedynie nad jedną formalnością, mianowicie kto podpisał się pod decyzją przyznania Radiu Zet częstotliwości w Kędzierzynie Koźlu, skoro od paru dni KRRiTV nie ma przewodniczącej?
Zastanawiam sie po co Zetka po raz kolejny w Wagrowcu? Przeciez juz teraz bez problemu mozna jej sluchac na 97,0; 97,9; 95,6 i od biedy na 107,1.
Decyzja została podpisana na początku marca, kiedy to pani Kruk była jeszcze przewodniczącą.
No fajnie ! Częstotliwość 97,7 dla Zetki. Skoro źle słychać to niech dostanie. Może większość słuchaczy (Zetki) do tej pory odbierało ją na "kabelku" :wassat: . Póki co-powodzenia ! :wink: (97,7 jest magiczną częstotliwością) :tongue:
potwierdzam.Na 97.7 w Krakowie kiedyś była bitka stacji.Jeśli tak jest w Wągrowcu to to jest totalny idiotyzm :angry:A nie mogliby uruchomić Zeta z Oświęcimia??? LIbiąż ma problemy.
W Oświęcimiu słychać dobrze na 95.7MHz. Pracowałem tam do zeszłego roku i w samochodzie miałem czyste stereo z RDS-em. Idąc dalej po linii takiego rozumowania, należałoby uruchomić Zetkę także w Koziej Wólce przy strumyku (z całym szacunkiem dla mieszkańców tej miejscowości i okolic strumyka) bo sołtys ma problemy.
kolejna czestotliwosc dla francuzow - tak pisowska rada wspiera polski kapital
W chwili obecnej nawet Agora ma kapitał szwedzki, a w Brokerze jest kapitał zagraniczny pod postacią U-Insure-U.com S.a.r.l. i Free Float
Ogólnie sytuacja Zetki w Woj. Opolskim jest śmieszna. To już 4 fala przyznana tej rozgłośni po Opolskiej 92,2 MHz; Nyskiej 98,6 MHz oraz Kluczborskiej 107,4 MHz. Generalnie na idealny odbiór Zetki mogą liczyć mieszkancy wspomnianych miejscowości (+ niedługo Kędzierzyn-Koźle) i pobliskich okolic. Widać Zetka nigdy nie zagrzeje miejsca w Chrzelicach nadajnikiem dużej mocy, podobnie jak R. Maryja.
Zapomniałem dodać, że miezkańcy zachodniej Opolszczyzny mogą posiłkować sie nadajnikiem dużej mocy ze Ślęży na 93,6 MHz, mieszkańcy południowej Opolszczyzny moga łapać Zetkę ze Skrzycznego na 95,7 MHz a mieszkańcy północno-wschodniej części województwa mogą słuchać 'Czułego Grania' z Wręczycy na 103,4 MHz, także sytuacja nie jest tragiczna.
Co do Brokera to: U-Insure-U.com S.a.r.l. to spolka polska tyko zarejestrowana w Lux, Free Float to zadna spolka tylko okreslenie akcji wypuszczonych na gielde. A zetka to w prawie 100% kapital francuski
Radio Zet powinno znaleźć sobie jedną i porządną lokalizacje. SLR Wysoka/Góra Świętej Anny jest wspaniałym miejscem na 400 metrowym wzniesieniu. Czemu nadają tu tylko 2 stacje? Chyba dlatego, że czym więcej nadajników, tym większa okazja dla (nie)uczciwych przetargów :)
A 103,4, 95,7 mieszkańcy Koźla też nie odbierały??
Na 103,4 był dość słaby sygnał, a 95,7 ciężko odebrać w ST+RDS, dlatego uruchomiono RadioZET w Koźlu
Dodam jeszcze że można słuchać na 93,6, 103,4 oraz 95,7
Posting comments after three months has been disabled.