RadioPolska.pl - Jeszcze więcej radia!

Jeszcze więcej radia!
Wraz z Nowym Rokiem - po kilkumiesięcznej przerwie - w Żywcu na częstotliwości 531 kHz powróciły informacje lokalne. Wiadomości skierowane do mieszkańców miasta, gminy i powiatu na antenie Twojego Radia Żywiec AM nadawane są w godzinach 7-8, 17-18 oraz 23-24. Od września ub.r. stacja emitowała jedynie program centralny Twojego Radia z Krakowa oraz zapowiedzi mającego się pojawić programu lokalnego. W styczniu na łamach miejscowych portali internetowych stacja przedstawiała się jako „nowe radio w Żywcu”.
Twoje Radio Żywiec po raz pierwszy pojawiło się w eterze w roku 2006. Wówczas posiadająca koncesję spółka Polskie Fale Średnie uruchomiła je we współpracy z Beskidzką Wyższą Szkołą Umiejętności. Rozgłośnia miała być miejscem, gdzie pierwsze szlify dziennikarskie zdobywaliby studenci. Ostatecznie jednak uczelnia zdecydowała się na uruchomienie radia internetowego, a emisja na falach średnich zakończyła się na etapie testów. /zywiecczyzna.pl<

Comments

jasiek 28-01-2008 11:50

Miło sie dowiedzieć, że fale średnie się w Polsce rozwijają. Ciekawe gdzie bedzie nastepna stacja.

Mietek z Katowic 04-02-2008 14:40

W Katowicach (południowa część miasta) jest możliwy odbiór stacji z Żywca. Jakość sygnału pozostawia jednak wiele do życzenia. O zmierzchu zaczynają być słyszalne zagraniczne stacje pracujące na tej samej fali, co z resztą wynika ze specyfiki rozchodzenia się fal średnich. Dziwi mnie fakt zapowiedzi uruchomienia na tej samej fali kolejnej stacji Sieci w Katowicach. W samej stolicy Górnego Śląska odbiór może będzie ok., ale na granicy zasięgu obu stacji nie trudno przewidzieć co się będzie działo...

Mietek z Katowic 12-02-2008 19:30

A tak jeszcze przy okazji fal średnich: bardzo dobrze, że próbuje się wskrzesić w Polsce emisje programów na tych właśnie falach. Publiczna radiofonia praktycznie opuściła to pasmo skazując na niebyt polskie słowo poza granicami Rzeczpospolitej. A czego mają słuchać np. polscy kierowcy tirów przemierzający wzdłuż i wszerz Europę ciekawi informacji z Polski i po polsku?
Długofalowy Solec nie zapewnia poprawnego odbioru poza granicami Polski, a na dokładkę znaczna część odbiorników nie posiada pasma fal długich. Według mnie należałoby wreszcie wskrzesić nadajnik w Koszęcinie na 1080 kHz z jego pełną mocą i nadawać całodobowo na całą Europę 1 Program Polskiego Radia. Słuchaczom za granicą potrzeba tak niewiele: jedna stacja dużej mocy umożliwiająca stały kontakt z ojczystym językiem nadająca w powszechnie dostępnym paśmie fal średnich! Czyżby nasi decydenci na prawdę są głusi na zgłaszane przecież od dawna postulaty słuchaczy? Wysuwany przez nadawcę argument wysokich kosztów emisji na falach średnich nie przekonuje mnie. Chodzi przecież o wyższe cele związane z powszechnym dostępem rodaków mieszkających czy przebywających czasowo za granicą do ojczystego języka.

MK 02-12-2008 13:03

Szkoda że nie da się słuchać na okrągło tej samej muzyki spod znaku "disco polo" - bleee.
Nie wiem tylko, czy chodzi o kasę, czy o marny gust prowadzących.
Zlitujcie się, kto dziś chce słuchać "przebojów" z lat 60-tych!!!!

And. 25-01-2009 14:23

Mnie sie ta muzyka podoba, gdyz odroznia tę stację od innych, sluchalem jej nawet na Slowacji w Żilinie.
A czy jest nadawana w internecie?
Odnosnie 1080 kHz to marnuje sie fala o przydzielej duzej mocy slyszalna kiedys dobrze nawet w Bulgarii.
Np na dlugich powinien byc oprocz jedynki program 3, lub inny , a na srednich jedynka przez 24 godz, ewentualnie z audycjami w innych jezykach.
Za co placi sie abonament, skoro nikt NAS nie slucha, wlasnie moze tez i dlatego placi tak malo, sam z tego powodu najchetniej bym nie placil.

ela 17-01-2010 17:58

Fajne radio słucham go w Pewli Małej i leci na okrągło w pracy i domu pozdrowienia :smile:

krzychu 04-07-2010 13:39

Witam,
Ja w żywcu słucham tego radia non stop.


Posting comments after three months has been disabled.