W pierwszej połowie września br. Radio Plus Opole zrezygnowało z nadawania swojego programu za pośrednictwem nadajników w Dobrodzieniu i Oleśnie. Rozgłośnia zwróciła częstotliwości 97,5 MHz i 94,9 MHz do puli Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji i będą one mogły ponownie zostać rozdane w konkursach. Jak się dowiedzieliśmy, decyzja ta jest wynikiem nowej polityki KRRiT dotyczącej rozszczepień programowych. Zarówno w Dobrodzieniu jak i Oleśnie obecne były okienka z programami lokalnymi.
Obecnie Radia Plus Opole można słuchać w całym regionie na częstotliwości 107,9 MHz, a także w Kędzierzynie-Koźlu na 89,6 MHz, Kluczborku na 93,2 MHz, Nysie na 96,7 MHz i Raciborzu na 87,8 MHz. W związku z brakiem możliwości rozszczepiania programu rozgłośnia nie wyklucza jednak kolejnych wyłączeń.
Obecnie Radia Plus Opole można słuchać w całym regionie na częstotliwości 107,9 MHz, a także w Kędzierzynie-Koźlu na 89,6 MHz, Kluczborku na 93,2 MHz, Nysie na 96,7 MHz i Raciborzu na 87,8 MHz. W związku z brakiem możliwości rozszczepiania programu rozgłośnia nie wyklucza jednak kolejnych wyłączeń.
/KRRiT,Plus Opole/
Comments
Mogliby tak z jeleniogórskiej częstotliwości zrezygnować jeszcze.Fatalnie dobrane 94.9 zakłóca się wzajemnie z RMFem z wichowa,wystarczy 15-20km na południe,wschód, zachód od wichowa i już mamy śmietnik.
powinni zwiększyć moc ze Św Anny do 15 lub 20kw a mniejsze oddać d o puli :wassat:
Jak na razie dźwięk z GSA jest mocno przesterowany, dewiacja "palona" do tego stopnia że zakłócany jest sygnał RDS.
też tak sądze rds jest zakłócany na mono czasami czysto
Ta nowa polityka o porażka, bardzo wiele stacji kożystało z możliwości rozszczepień dzięki czemu były one bliże jsłuhcacza, całkie mnei rozumiem tego nowego stanowiska
Wydaje mi się ze nowa polityka KRRiT pozbawi dobrego programu wiele miasteczek i gmin. Co by nie mówic o koncernach, że ich prezenterzy sa "parodia róznych zwierząt" lekko mówiąc :tongue: to jednak taki program przygotowany w centarli jest bardzo czesto o niebo lepszy niz zrobiony prze nierzadko laików. Warto zobaczyć jaki poziom niesie ze sobą Twoje Radio na falach AM
No nieźle...Dostaną po dupie takie stacje jak Victoria, Wama, a za praktyki sieciówek się nikt nie weźmie. Normalnie żal.pl
Rozszczepienia - czy to Plusa czy Victorii - i tak nie dotyczyły reklam. Teoretycznie więc dla nadawcy to czysty zysk - tracą natomiast słuchacze, którzy będą teraz mieli mniej informacji ze swojego miasta... Bo jakoś nie wierzę aby obecnie wiadomości lokalne trwały tyle ile suma rozszczepionych.
Jeśli zaś chodzi o WaMę, to ona działa właśnie jak sieciówka - każda lokalna WaMa ma osobną koncesję. Stąd też programy lokalne nie ograniczają się jedynie do newsów.
A to nawet nie wiedziałem z tą Wamą. Ciekawe czy Iława produkuje jakiś program. Tam audio jest beznadziejne, bo leci po jakiś krzywych kodekach isdn i w dodatku w mono. Jak Wama kiedyś nadawała na Astrze, to wszystkie stacje miały fajny dosył, a i Iława wtedy produkowała kawałek swojego programu niezależnego od Olsztyna.
W lutym br. na 90,2 MHz trafiłem na jakiś bardzo misyjny wywiad w czasie, gdy na 90,5 MHz grała muzyka :wink:
Zresztą z tego co śledziłem, to i do budowy nowego oddziału w Giżycku WaMa się przykładała.
Jakby wyłączyli 87.8 MHz w Raciborzu, to w Wodzisławiu Sl. i okolicach, z pewnością można by słuchać Planety na 87.9 MHz z Bielska.
Plus Opole słychać doskonale w całym Województwie na 107,9 MHz. Zgadzam się jeszcze na doświetlenie południowej Opolszczyzny na 89,6 MHz. Resztę częstotliwości oddać! Podobna sytuacja jest z Radiem Opole. Wszyscy i tak słuchają na 103,2 oraz na 96,3, reszta do oddania. Może w końcu, skończy się marnowanie cennych częstotliwości. Mam nadzieję, że o wolne fale nie zacznie się ubiegać Radio Maryja, bo to już by była żenująca sytuacja.
Posting comments after three months has been disabled.