Radio Lublin nie nadaje już swojego programu z obiektu w Kazimierzu Dolnym. Częstotliwość 99,6 MHz wyłączona została 1 stycznia 2009 roku. Nie oznacza to, że mieszkańcy miasta i okolic stracili dostęp do tej regionalnej rozgłośni Polskiego Radia - nadal jest ona słyszalna na częstotliwości 103,1 MHz z Ryk i 102,2 MHz z obiektu w Piaskach.
Emisja w Kazimierzu Dolnym prowadzona była od 1 maja 1996 roku. Przez ponad sześć lat była jedyną częstotliwością Radia Lublin na górnym UKF-ie w tej części regionu. Nadajnik w Rykach uruchomiony został we wrześniu 2001 roku. To już kolejna rezygnacja przez tę regionalną rozgłośnię Polskiego Radia z częstotliwości - 15 listopada 2004 roku Radio Lublin zakończyło emisję na 102,5 MHz z obiektu we Włodawie.
Emisja w Kazimierzu Dolnym prowadzona była od 1 maja 1996 roku. Przez ponad sześć lat była jedyną częstotliwością Radia Lublin na górnym UKF-ie w tej części regionu. Nadajnik w Rykach uruchomiony został we wrześniu 2001 roku. To już kolejna rezygnacja przez tę regionalną rozgłośnię Polskiego Radia z częstotliwości - 15 listopada 2004 roku Radio Lublin zakończyło emisję na 102,5 MHz z obiektu we Włodawie.
Comments
Częstotliwość w Kazimierzu jest rzeczywiście zbędna ,RL w mieście bez problemu można słuchać z Ryk. Sygnał z Piasków jest natomiast niewystarczający Wąwozy w okolicy miasta zasłaniają kierunek na Lublin przez co np. Radia Eska z Radomia można słuchać bez zakłóceń od Zetki z Bożego Daru. W przypadku telewizji nadajnik w Kazimierzu powinien zostać , TVP Lublin ma bowiem w Rykach małą moc.
I co następne, Rezygnacja z nadajnika Zamoyskiego? A co z częstotliwością 89,9 MHz w Lublinie?
A i jeszcze co teraz z częstotliwością 99,6 MHz z Kazimierza oraz dlaczego tak późno docie5ra to info?
Za tym przykładem powinno pójść Radio Opole !
Kryzys panowie kryzys .... a od stycznia będzie jeszcze gorzej. Płaćcie abonament dopóki możecie płacić i wspierać w ten sposób Polskie Radio bo TV sobie poradzi.
PS. Która stacja następna do wyłączenia czyżby Radio Koszalin które nie ma "swojego województwa" i będzie włączone pod Szczecin ?
Przesadzacie. W Kazimierzu bardzo dobrze słychać RL z Ryk na 103,1 więc wyłaczono po prostu dublująca się częstotliwość.
Przejawem kryzysu sa wyłaczenia nadajników Dwójki i Euro z miastach, gdzie teraz nie ma możliwości ich słuchania.
Chyba zamojski? A Radiu Łódź przydałby się nadajnik w Wieluniu.
Potwierdzam, 99,6 to kompletnie niepotrzebna emisja Radia Lublin, 103,1 idealnie słychać w Kazimierzu...
PR Łódź ma nadajnik Wieruszowie na 104,0 MHz, tylko trzeba co najwyżej zwiekszyc moc, a i jeszcze jest nadajnik Sieradzki na 96,7 MHz
Za przykładem Radia Lublin powinno pójść nie tylko Radio Opole, ale też Radio Kielce i wyłączyć niepotrzebne 90,4 z Targowej.
89,9 MHz w Lublinie JEST NADAL aktywny i przydadzą się takie fale by MIEJSKIE PR Region kiedyś pouruchamiać w wielu miastach.
Publczne edia nie realizuja misji społecznej wystarczy popatrzeć an oferte. W Polskim Radiu 24 godziny na dobe puszczaja rambanke muzyczna taka sama jak wstacjach komercyjnych. Nie lepiej jest w TVP ta idzie w slady Polsatu i TVN i emituje programy rozrywkowe gwiazdy tancza na lodzie odpowiednik you can dance z TVN. Czy beda publiczne media czy nie to nie ma juz istotnego znaczenia. Abonament do lamusa powinien przejść relikt Z okresu PRL
@ Xyz ... Radiu Łódź przydałby się nadajnik w Wieluniu.
@ Ja0306 PR Łódź ma nadajnik Wieruszowie na 104,0 MHz, tylko trzeba co najwyżej zwiekszyc moc...
Wieruszowski nadajnik znajduje się blisko 30 km od Wielunia, przy 1 kW to stanowczo za daleko aby zapewnić silny sygnał w mieście, pomiędzy zabudowaniami, tymbardziej, że wieruszowska lokalizacja do najlepszych nie należy. Poza tym w Wieluniu na czętotliwości 105.2 MHz pracuje 5 kW nadajnik Radia Maryja, jeżeli dobrze pamiętam, jest dziwnym trafem nadzwyczaj aktywny w różnych częściach pasma nawet na tunerach wyższej klasy, nie wspominając o zwykłych odbiornikach. Wieruszowski nadajnik powinien znajdować się mniej więcej w połowie drogi Wieluń - Wieruszów, lub pracować z mocą nie mniejszą niż 5 kW, z charakterystyką kierunkową. Można też pomyśleć o doświetleniu dla Wielunia, przykładowo 0.10 kW na jednej z wielu wolnych częstotliwości... 95.0 lub 104.2 MHz
Dokładnie - niby Wieruszów, a miejscami i Sieradz są dostępne w Wieluniu, ale nie wszędzie i komfortu słychania na pewno nie ma, zwłąszcza w ruchu. Przypuszczam, że teraz (po odpaleniu pełnej mocy z komina EC) 99,2 może być nawet lepiej słychać niż 104,0 czy 96,7. Zresztą w wielu miejscach Wielunia tak już kiedyś było. Naprawdę przydałoby się jakieś doświetlenie w Wieluniu albo... np. 5 kW z komina w Wieluniu zamiast tego wieruszowskiego nadajnika. Bo np. taką Maryję 105,2 w Wieruszowie słychac bardzo dobrze. Mało tego - w kierunku zachodnim słychac ją chyba dalej niż Radio Łódź z Wieruszowa. Także nie wiem skąd się wziął ten pomysł z Wieruszowem, skoro rozsądna moc z dobrej lokalizacji w Wieluniu pokryłaby i Wieluń i Wieruszów.
Posting comments after three months has been disabled.