Już za kilkanaście godzin mieszkańcy Bielska-Białej i Jarosławia ponownie będą mogli w swoich odbiornikach usłyszeć takie audycje jak "Źródła", "Fantazja polska" czy "Klub ludzi ciekawych wszystkiego". Przez ostatnie siedem miesięcy z powodu wprowadzonych przez Zarząd Polskiego Radia oszczędności nadajniki Programu II w tych miastach były wyłączone. Podobnie jak przed przerwą w Bielsku-Białej emisja będzie prowadzona na częstotliwości 104,5 MHz z mocą ERP 0,1 kW, a w Jarosławiu na 93,8 MHz z mocą ERP 0,3 kW.
Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na świadczenie usług emisji programów Polskiego Radia w tych miastach zakończyło się 21 sierpnia br. W obu przypadkach wygrała oferta złożona przez spółkę Polskie Sieci Nadawcze.
Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na świadczenie usług emisji programów Polskiego Radia w tych miastach zakończyło się 21 sierpnia br. W obu przypadkach wygrała oferta złożona przez spółkę Polskie Sieci Nadawcze.
/Polskie Radio/
Comments
jesli niestac ich na nadawanie to niech nienadaja wogole ,anie ze jakies tylu miesieczne przerwy robia marnujac w ten sposob wolne czestotliwosci.powinni odebrac konsesje takiemu nadawcy i komus innemu przyznac.
ciekawe ile ludzi zauważyło, że stacje te nie nadawały
pewnie nikt tego nie zauważył
już lepiej byłoby uruchomić z Bielska na 104,5 PR Euro niż Dwójkę która słychać na 105,6
Też tak uważam. Gdyby uruchomiono Radio Euro na częsotliwości 104,5 MHz to wtedy poprawił by się znacznie odbiór tej stacji na Śląsku. Oczywiście szału nie ma ale na tej częstotliwości można dobrze odbierać Dwójkę w okolicach Jaworzna. Przynajmniej mnie się udało odebrać w stereo i z rdsiem jak jeszcze nadawali. W obecnej sytuacji dla Dwójki to niewiele zmieni bo jest 105,6 z dużą mocą 60 kW a dla Euro to znaczna poprawa bo nie dość że słaba moc w Katowicach to jeszcze kiepska częstotliwość.
Zgadza się. W Jaworznie bielską częstotliwość 104,50 MHz słychać nawet na zwykłej antenie teleskopowej w dobrej jakości.
już nadają w Jaworznie stereo + RDS na zwykłym kabelku a PR Euro ani śladu bo RMF na 96,0 odbiera na każdym odbiorniku
no w jarosławiu też by mogli dać pr euro a nie dwójkę która i tak dobrze słychać na 94,1
PR powinno mocno negocjowac stawki za emisje z Emitelem. Jest kryzys - nie ma pieniedzy. To jest twardy argument. Albo bedzie taniej, albo wylaczymy czesc nadajnikow a TP dostanie mniej kasy.
Faktem jest, iż uruchomiono dwie niepotrzebne częstotliwości - jarosławską i bielską. W obu miastach słychać Dwójki - 88.4 z Lubaczowa oraz przemyską na 94.1 w Jarosławiu i rewelacyjnie odbierające 105.6 z RTCN Kosztowy w Bielsku-Białej.
Niech się skupią na potrzebnych nadajnikach (np. 104.6 Euro w Radomiu).
Dobrze, że Dwójka dostaje nowe nadajniki, a czy ostatnie uruchomienia w Bielsku są uzasadnione, powiem po podróży do Bielska-Białej. Zobaczę, czy Kosztowy odbiera się w Bystrej na końcowej stacji autobusu 157.
Jeśli w Jarosławiu stacja jest niepotrzebna, to Dwójka powinna być uruchomiona w Sanoku lub na Jaworze.
Prawie w całym Bielsku słychać pr2 z Katowic na 105,6 MHz. Moim zdaniem, zamiast tego powinno się pojawić PR Euro. To jedyna tzw. ogólnopolska stacja Polskiego Radia, której w Bielsku-Białej i na Podbeskidziu nie można odbierać.
Czy PR, KRRiT i UKE robią kolejne błędy dublując odbiór w pewnych miejscach, a nie uruchamiając Dwójki tam, gdzie byłoby to bardziej uzasadnione?
Posting comments after three months has been disabled.