W poniedziałek 23 czerwca br. chwilę po północy w północnym Mazowszu na częstotliwościach 103,9 MHz i 104,3 MHz zabrzmiał dżingiel „KRDP – 103 i 9 oraz 104 i 3 FM – Przebojowe lato”. Tym samym zapowiadane od kilku miesięcy połączenie dwóch rozgłośni diecezji płockiej – Katolickiego Radia Płock i Katolickiego Radia Ciechanów – stało się faktem. Sygnałom na obu częstotliwościach towarzyszy RDS o wspólnym kodzie PI 30DB. Pozostałe ustawienia nieco się różnią – w Ciechanowie w PS obok nazwy KRDP widoczna jest jeszcze dotychczasowa nazwa oraz wykonawca prezentowanej na antenie piosenki, w Płocku zaś nazwa miasta. W RT na 103,9 MHz nadawany jest wykonawca i tytył piosenki, na 104,3 MHz pełna nazwa rozgłośni – Katolickie Radio Diecezji Płockiej – oraz adres strony internetowej. Na obu częstotliwościach PTY to POP. Lista częstotliwości alternatywnych nie została wprowadzona.
Według planów większość programu nowej rozgłośni ma być tworzona w Ciechanowie, ale – jak zapewniał nas dyrektor KRC ksiądz Krzysztof Jończyk, gdy w styczniu br. odwiedzaliśmy to radio tworząc 22 odcinek „Radiowych adresów” – nie będzie to jeden program rozpowszechniany na dwóch częstotliwościach. „Studio w Płocku zostaje. Będą z niego nadawane serwisy informacyjne i publicystyka. Wspólne będą pasma muzyczne” – mówił nam ksiądz Jończyk. Stacja docelowo planuje rozszerzyć zasięg nadawania na cały obszar diecezji płockiej. Wśród pomysłów na dotarcie do nowych słuchaczy ksiądz dyrektor wymieniał zwiększenie mocy ERP w Ciechanowie oraz uruchomienie oddziału w Dobrzyniu.
Katolickie Radio Płock nadawało swój program od 7 czerwca 1991 roku. To jedna z najstarszych katolickich rozgłośni w Polsce. Pierwsza audycja nadana została w trakcie pielgrzymki papieża Jana Pawła II do Płocka. Również data uruchomienia Katolickiego Radia Ciechanów związana jest ściśle z Papieżem-Polakiem. Stacja ruszyła 16 października 1993 roku, w piętnastą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na biskupa Rzymu. W latach 1998-2003 obie rozgłośnie należały do sieci Plus.
Comments
Pierwszy nowy jingel na antenie KRDP...
http://www.youtube.com/watch?v=-v5ThTjk7Rk
Póki co w Płocku, jakość dźwięku do bani, jakby średniej jakości stream internetowy, był wrzucony na nadajnik. Mam możliwość porównania pomiędzy 103,9 i 104,3 i różnica jest spora (okrojone dolne i górne pasmo). Pomiędzy nadajnikami, mamy jednosekundowe opóźnienie w Płocku, no i ten charakterystyczny pisk w tle, pozostał. Te usterki da się poprawić. Trzeba trochę czasu, aby ocenić cały projekt, pod względem merytorycznym.
A miało się nazywać EMKA. Ten ksiac to łoszust
W trakcie wiadomości na 103.9 pojawiło sie RT: Katolickie Radio Diecezji P*ockiej 103,9 FM
Pojawiło się także AF 103.9 i 104.3.
Na 104.3 nadal brak AF. Na obu częstotliwościach złe PI 30DB.
Bardzo się cieszę, że Korea Północna ma wreszcie w Polsce swoje radio! :-) Nazwa super, cudowna marketingowo - tylko te literki jakby nie po kolei... Nie powinno przypadkiem być DPRK, względnie KRLD?
PI 30DB to faktycznie blad. Przy "0" na drugim miejscu wiekszosc osbotnikow nie uruchomi AF, nawet jak informacja jest podawana.
Kod PI 34DB bedzie najprawdopodobniej wprowadzony jutro. Wszystko przez problem z programowaniem starego AEVa w Płocku.
Na krajowej 10-tce między Drobinem a Płońskiem może wystąpić mały problem gdy odbiornik będzie się przełączał między stacjami, wszak jest między nimi ok. sekundy lagi.
Jak przeniosą nadajnik na kościół w Maszewie, to zasięg ograniczy się do samego Płocka i najbliższych okolic. Wtedy tylko 103,9 będzie w zasięgu drogi DK10.
Witam :)
Dla mnie kiepska nazwa :( KRC FM bylo zdecydowanie lepsza :) Pomyslcie o nowej nazwie. Widac, ze duch telewizji Polonia 1 jest tez w radiu ;)
Po co mieliby przenosić nadajnik na kościół , w końcu nadawanie z komina nie jest takie drogie.
Jurek, zapytaj właściciela stacji. Taką informację usłyszałem u źródeł KRC. Następnie naocznie sprawdziłem i potwierdzam. System antenowy już wisi. Kwestia przeniesienia nadajnika i po sprawie.
Sprawa jest bardzo prosta. Komin jest przeznaczony do rozbiórki.
Michał W, ale w jego miejsce, już powstał nowy, idealny na przeniesienie wszystkich anten nadawczych w Płocku. Prawdopodobnie, problem z ceną za ten luksus, jaką Orlen sobie zażyczył.
Ogólnie mam informację, przekazaną przez poprzedników z KRP, że Orlen nie bardzo chce wpuszczać jakiekolwiek emisje na nowy komin. Ewentualnie stawia takie warunki, że koszta realizacji instalacji są niebotyczne, a efekt może być mizerny. Dodatkowo obecny system na kominie jest w stanie krytycznym, dlatego nie ma sensu wieszania nowego na obiekcie z którego w najbliższym czasie należałoby uciekać. Dodatkowo po przenosinach do Maszewa wymieniona zostanie również infrastruktura nadawcza, co sprawi, że jakość dźwięku będzie bardzo zbliżona do Ciechanowskiej.
To już lepiej gdyby nadawali z Kochanowskiego , wówczas w mieście sygnał byłby silniejszy aniżeli z Maszewa. Komin Orlenu zapewnia całkiem niezły zasięg tej rozgłośni , gdyby nie 104,4 z Pkin to sięgałoby pod Warszawę .
Posting comments after three months has been disabled.