„Zakochane w okolicy” to wyłonione w konkursie dla słuchaczy hasło, które Radiu Września towarzyszyło od pierwszych dni jego istnienia. Radio określało się też jako „Najlepsze, bo lokalne”. Trwało to trzy miesiące – do wtorku 19 maja br. Wówczas ze słuchaczami pożegnało się kilku dziennikarzy, na antenie rockujące utwory zastąpiła playlista Radia VOX FM, a dwa dotychczasowe linery zostały połączone w jeden tworząc „Najlepsze w okolicy”. Jak głosi oficjalny komunikat, to efekt współpracy programowej obejmującej udostępnienie Radiu Września krajowych serwisów informacyjnych oraz formatu muzycznego Radia VOX FM. Dziennikarze informacyjni Radia Września przeszli także specjalne szkolenie u specjalistów z Grupy Radiowej Time w zakresie tworzenia lokalnych serwisów i audycji o tematyce lokalnej. Oznacza to również, że z anteny zniknęła część dotychczasowych audycji.
Zmiana zaskoczyła słuchaczy, którzy swoje niezadowolenie wyrażają na facebookowym profilu stacji. Powstała też strona, której autorzy domagają się powrotu starej ramówki i muzyki, jaką Radio Września prezentowało od momentu powstania. Zdziwienie jest tym większe, że jeszcze niedawno rozgłośnia opublikowała sondę z pytaniem o preferowany przez słuchaczy gatunek muzyczny. W głosowaniu na pierwszym miejscu znalazł się rock, a disco polo zajęło przedostatnią pozycję. Również w rozmowie z nami przeprowadzonej jeszcze przed oficjalnym startem radia dyrektor Tomasz Goclik wykluczał granie tego gatunku muzycznego. „Moim celem jest, żeby to się spinało i żeby tego nie sprzedać” – wówczas zakończył.
Comments
Dać Marka Sierockiego do Radia Plus nadać go tak
Od Pon-Pt od godz. 18:00 do 20:00,
Sob od godz. 19:00 do 00:00
Zrobić tak jak Radiu VOX FM Warszawa 93.30 FM W latach 2010-2013r. i więcej i lepiej i podobnie zrobić jak w latach 2005-2010r.
Ps.
To radio VOX FM co jest teraz da radę bez Marka Sierockiego,
po prostu przenieść Marka Sierockiego do Radia Plus.
@wot
Od 18 do 20 w R+ są audycje lokalne, więc to by nie wypaliło. W sobotę jak najbardziej, ewentualnie w piątek listę przebojów, jak było jeszcze w czasach lokalno-diecezjalnego VOX FM.
Ale zakończmy to już, bo to nie jest o Plusie, tylko o Radiu Września...
Teraz KRRiT powinna przeprowadzić tygodniowy monitoring programu i sprawdzić, czy szanowny Nadawca realizuje warunki koncesji w zakresie procentowego udziału poszczególnych rodzajów audycji w godz. 06:00-23:00 (mam tu na myśli w szczególności warstwę słowną) zapisanego w dokumencie uprawniającym do rozpowszechniania programu wydanym przez Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Warto byłoby też zweryfikować deklaracje dotyczące gatunków muzyki obecnych na antenie.
Pozwolę sobie na cytat koncesji udzielonej panu Goclikowi: "W projektowanym programie Wnioskodawca zaplanował następujące rodzaje audycji (udziały w odsetkach tygodniowego czasu nadawania programu w godz. 6.00-23.00): audycje informacyjne - 6,5% (w tym 5,1% poświęcone tematyce lokalnej); audycje publicystyczne - 2% (w całości poświęcone tematyce lokalnej); audycje rozrywkowe - 1,5% (w tym 0,5% poświęcone tematyce lokalnej); audycje sportowe - 1,5% (w całości poświęcone tematyce lokalnej); audycje poradnicze z różnych dziedzin - 1,5%; audycje edukacyjne - 1,5% (w całości poświęcone tematyce lokalnej); audycje dla dzieci i młodzieży - 0,5%; audycje literackie i formy udramatyzowane - 0,5%; audycje o tematyce religijnej - 0,5%; muzyka rozrywkowa w programie - 49%; muzyka poważna - 3%; inne rodzaje muzyki (jazz, muzyka ludowa, etniczna) - 3%.".
Zwróćmy uwagę na jeszcze jeden drobiazg. Stacja miała się nazywać "Radio WRZEŚNIA FM", a na antenie pojawia się tylko identyfikacja słowna w postaci jingla o treści "Radio Września 93,7 FM" - różnica niby drobna, a jednak istotna.
Strzał w kolano !
Precz z tymi Voxami i innym tego typu dziadostwem! Wielka szkoda kolejnej stacji z porządną muzyką. Nóż się w kieszeni otwiera gdy słyszę o zastępowaniu rocka przez disco polo.
Jaki jest sens lokalnych rozgłośni? Na pewno żaden w obecnych normach prawnych - takie stacje powinny być zwolnione z opłat koncesyjnych itp. ulg i przywilejów. A jak ktoś ich przejmie w ten czy inny sposób, to wszystko powinno być jak na zasadach rynkowych
Lokalna stacja radiowa typu Radio Września bez wsparcia rozgłośni regionalnych i ponadregionalnych nie ma racji bytu. W mojej okolicy były lokalne radia: Wałbrzych - obecnie złote przeboje , BRW , Aplauz - obecnie RMF MAXX ,Sudety - obecnie ZET Gold , Klakson - obecnie Roxy FM . Przykładów w całym kraju jest sporo. A Września ma szanse zostac wchłonięta przez VOX
W zasadzie to wypadałoby sprawdzić, czy czasami Radio Września od początku nie było wydmuszką zrobioną tylko na potrzebę łatwego wejścia VOX FM, bo bez jaj - 3 miesiące? I to nawet niecałe? Po co w ogóle startowali, jeśli w zasadzie z góry chcieli się zamknąć? Biznesplan mieli na 3 miesiące? Co tu się odwala w ogóle i gdzie jest KRRiT? Sprawa powinna być do natychmiastowego drobiazgowego prześwietlenia, wliczając dokumentację w siedzibie.
Prowadzenie samodzielnego radia lokalnego to tak jak prowadzenie małego sklepiku wsrod olbrzymich sieci marketów.
Jak ma dobry asortyment to i mały sklepik sobie poradzi... Czy są jakieś stacje radiowe w polsce nie powiązane (mniej lub bardziej z jakąś siecią? Może radio Puławy 24?
@Radiofan: W Łodzi działa Radio Parada, choć ich ramówka jest delikatnie ujmując- skromna.
Co to znaczy ramówka skromna czyli samą muzykę nadają? Wczoraj na spacerze udało mi się w telefonie BON TON z Chełma posłuchać a tam sama muzyka i zapowiedzi (sluchacie radia Bon Ton ). Może dlatego że była niedziela wieczorem po 20:00. Odbiór pozostawiał wiele do życzenia bo były zaniki.
Posting comments after three months has been disabled.