Utarczki słowne radnych i władz powiatu oraz miasta nie pojawiają się już w eterze. Twoje Radio Włodawa – jedna z prężniej działających polskich rozgłośni nadających na falach średnich – na przełomie września i października 2016 roku zakończyło działalność. Jak informuje „Nowy Tydzień”, stało się to po tym, gdy twórca i redaktor naczelny, Mariusz Józefczuk, zrezygnował z pracy z przyczyn osobistych. Gazeta sugeruje, że wpływ na taką decyzję miała głośna w regionie sprawa pojawienia się pod dawnym adresem internetowym radia strony z obscenicznymi treściami. Od sierpnia br. domena ma nowego właściciela niezwiązanego z miastem. Włodawska rozgłośnia nadawała na częstotliwości 531 kHz. Na jej antenie można było usłyszeć m.in. transmisje z obrad sesji rad powiatu, miasta i okolicznych gmin.
Twoje Radio Włodawa powstało w lipcu 2006 roku. Stacja należała do sieci radia gminnego działającego pod szyldem Radio AM. Jej zamknęcie jest zaskoczeniem, bowiem nie tak dawno – dwa i pół roku temu – wyszła obronną ręką z próby likwidacji. W marcu 2014 roku Włodawski Dom Kultury, pod który wówczas podlegała, wypowiedział umowę krakowskiej spółce Polskie Fale Średnie, która jest posiadaczem koncesji na nadawanie. Zażegnaniem kłopotów było przeniesienie radia do starostwa i włączenie w jego finansowanie okolicznych samorządów - Hańska, miasta i gminy Włodawa, Woli Uhruskiej i powiatu włodawskiego. Przy radiu działał też portal polesie24.pl. Od blisko trzech miesięcy nie jest on aktualizowany.
Comments
Szkoda, Udało mi się tę "pierdziawkę" DXowo odebrać we Wrocławiu, pomimo bardzo niekorzystnej częstotliwości.
Poza tym mieli najlepszy ze wszystkich stream w Internecie.
Można się spierać o przeszłość i przyszłość
fal średnich, o brak profesjonalizmu stacji spod szyldu Radia AM
(w pełni uzasadniony) ale dzięki temu chaosowi sporo dobrej lub przynajmniej zapomnianej muzyki znajdowało swoje miejsce.
Muzyki zapomnianej naprawdę (nawet z wczesnych lat 00 czy późnych 90)
nie zaś perełek, skądinąd też dobrych, którymi karmią nas stacje gold.
To przykra wiadomość, ludzie wykluczeni cyfrowo i mieszkańcy wsi stracili jedyną możliwość posłuchania radia na swoich zabytkowych odbiornikach typu Dorota, Neywa i Sokol.
Posting comments after three months has been disabled.