Jedenaście lat, jeden miesiąc i trzy dni trwała zapowiadana na dziesięć dni emisja multipleksu TVN z Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Jak informują nasi Czytelnicy, w czwartek rano – 24 czerwca br. – sygnał na kanale 29 nie był już dostępny. We wtorek MUX był jeszcze nadawany. Z zestawienia na stronie Urzędu Komunikacji Elektronicznej wynika, że pozwolenie radiowe na prowadzenie emisji eksperymentalnej wygasło niemal pięć miesięcy wcześniej – 3 lutego br. To nie pierwsza sytuacja, gdy ten MUX obecny był w eterze po zakończeniu ważności pozwolenia. Tak samo było np. pomiędzy październikiem a grudniem 2018 roku, kiedy nastąpiła zmiana częstotliwości na wykorzystywany do wczoraj kanał 29.
Multipleks Grupy TVN został uruchomiony bez wcześniejszego konkursu na zagospodarowanie częstotliwości 21 maja 2010 roku. Argumentowano to udostępnieniem programu TVN Warszawa podczas trwającego wówczas na Mazowszu zagrożenia powodziowego. W dniu startu zapowiadano, że emisja zakończy się wraz z końcem maja. Rok później w multipleksie w miejscu programu lokalnego znalazł się kanał TVN+1, powtarzający z godzinnym poślizgiem to, co nadawane było w TVN-ie. Jesienią 2011 roku w tym miejscu pojawił się TVN HD, a następnie kolejne programy grupy w jakości HD. Od maja do września 2010 roku MUX nadawany był na kanale 48, a następnie – do wspomnianego już grudnia 2018 roku – na kanale 53.
Comments
Czyli te TVN-y nie przestrzegały nigdy prawa jakie obowiązuje nas wszystkich w Polsce, powinny być nałożone milionowe kary za nadawanie bez pozwolenia (za każdy miesiąc!) i za łamanie prawa i Konstytucji Polskiej (wtedy za czasów PO to zamykali tylko uczniów za brak ważnej legitymacji szkolnej do biletu w autobusie)
#Pierwszy Zakomentowałem *.dynamic.chello.pl - Czy to portal o sprawach technicznych odbioru czy o polityce? ...
Taa, gdyby to nie był TVN, to byś tu nie krzyczał.
środa to był 23 czerwca :)
O, dziękuję :) Tym razem data się zgadzała, tylko dzień tygodnia przeskoczył. Poprawione.
Z Warszawy jak wcześniej dalej nadaje TVN w DVB-T2 HEVC pozostało wszystko jak było TVNHD, TVN7HD, METRO HD, TTV HD, FABUŁA HD. Wyłączono kopię TVN SD, TVN7 SD w DVB-T, które to w połowie 2022 wraz z pozostałymi kanałami DVB-T i tak będą wyłączone w związku z przejściem na DVB-T2 HEVC w całej Polsce. Dla mnie to zwykłe porządki i krok przejścia w nowy system nadawania.
Poprawka: TVN SD TTV SD pozostał a HD wyłączyli. Mimo to, jest to krok do przejścia na DVB-T2 HEVC.
Proszę poprawić Panie Krzysztofie zapowiadana na 10 dni, na 10 lat w pierwszym zdaniu. Jest pomyłkz
Emisja była zapowiadana na 10 dni trwania stanu zagrożenia powodziowego - od 21 maja do 31 maja 2010 roku. Pisaliśmy o tym tutaj: https://radiopolska.pl/blog/2010/05/warszawa-tvn-warszawa-w-dvb-t-do-konca-maja (jak widać nawet tytuł oddaje tę zapowiedź).
Zaraz się znajdą obrońcy "TVN", którzy zaczną upatrywać się w tym "zamachu' na jedyną, słuszną telewizję, która objawia 'prawde objawioną". A tymczasem, widać jak to 10 dni, lekko się nagielo i zrobiło 10 lat. Drobnostka prawda?
A czy KRRiT lub UKE nakazali przez te lata i za obecnej władzy wyłączenie nadajnika? Nie. Więc skąd te pretensje do nadawcy? KRRiT nie zrobiła też konkursu na ten MUX.
Haker. Jeśli nie zrozumiałeś treści artykułu to przeczytaj jeszcze raz albo wróć do podstawówki. Pozwolenie wygasło 3.02.2021 a według twojego myślenia pozwolenie radiowe dotyczyło 10 dni, poza tym to nie miejsce na okazywanie swoich poglądów politycznyc
To była emisja testowa i już kilka razy miała się skończyć ale ludzie się przyzwyczaili i tak to ciągnęli. Nie doszukiwałbym się tutaj jakichś politycznych zagrywek.
W eterze powinna być tylko tv państwowa oraz TRWAM, REPUBLIKA.
TVN od wyłączenia TVN Warszawa nie miał pomysłu ani chęci by rozwijać ten MUX - ot zostało to nadawało. Mogli wzorem MUX-L (lokalnych po TV analogowych) rozwinąć ten projekt i nadawać tam dowolne stacje (tak jak w MUX-L bez żadnych konkursów czy ustaleń z KRRiT są dołączane i wyrzucane różne kanały) ale widocznie nie mieli w tym żadnego interesu. Ostatecznie mogli też sprzedać prawo do testów Towarzyszowi Winnickiemu który by uruchomił MUX lokalny dla Warszawy (tak samo jak grupa TVN sprzedała NTL Radomsko a dopiero później pojawiły się "testy" w Łodzi które trwają do dziś )
jak jest napisane przez intrenaute ,że bez pozwolenia .przypomina mi się historia top canal
i tym podobnych w polsce
radia prywatne stać na lokalne oddziały eska wawa rmf maxxx złote przeboje nie powiedza ,ze wyłączą
a czy słuchalnosc jest lokalnych (nielsen biech zbada)
Posting comments after three months has been disabled.