Nadawany od dwóch miesięcy w multipleksie DAB+ Polskiego Radia program dla Ukraińców przybywających do Polski od poniedziałku, 2 maja, dostępny jest w stolicy w paśmie UKF. Emisja prowadzona jest z Pałacu Kultury i Nauki na częstotliwości 100,6 MHz, na której do 28 marca do 26 kwietnia br. obecne było Radio ZET Ukraina. Nadajnik uruchomiony został o godzinie 10:40. Sygnałowi towarzyszy RDS ze statyczną nazwą stacji w PS – PR_UKR__. Kod PI to 3055.
W przygotowanym przez dziennikarzy rozgłośni publicznych z Polski i Ukrainy programie przeważa warstwa słowna. Nadawane są aktualne informacje z Ukrainy, Polski, ale też np. audycje kulturalne i słuchowiska. Program Polskiego Radia dla Ukrainy dzieli się na dwa pasma – specjalną audycję przygotowywaną przez dziennikarzy ukraińskiej redakcji Polskiego Radia dla Zagranicy nadawaną premierowo od 19:00 do 21:00 oraz retransmisję UR-1.
Comments
A czy był ogłoszony jakiś przetarg zgodnie z ustawą o zamówieniach publicznych, w wyniku którego został wybrany operator tej emisji na UKF? Czy my jeszcze żyjemy w państwie prawa? Nie sądzę....
Bardzo dobra decyzja że na UKF. Tylko szkoda ze Ukraińcy muszą słuchać akurat z "takiego budynku", zburzyć ten zapluty karzeł sowiecko-stalinowski w centrum Warszawy i zbudować tam okazałą, wysoką, nowoczesną radiowo-telewizyjną Wieżę Wolności Polski.
A co z Radiem Zet Ukraina???
W Warszawie, Krakowie, Gdańsku i Wrocławiu tam gdzie jest największy ruch lotniczo turystyczny powinien być nadawany English Serwis z Polskiego Radia, na FMie. Radio Ukraina powinno być też w jakiejś części po polsku by Ukraińcy uczyli się naszego języka. Rosyjski serwis powinien iść na Kaliningrad z nad granicy, a Czwórka w kilku miastach największych też by nie zawadziła nikomu.
@AbW
Nie opowiadaj, że na miejscu PKiN można zbudować wieżę nadawczą z nadajnikami dużej mocy. Nie tak dawno usuwano z PKiN nadajniki dużej mocy - radiowe i telewizyjne. Wiadomo, dlaczego!
Dobra decyzja!
W drugiej połowie lat 80tych były plany aby dla Warszawy i Mazowsza zbudować wieżę telewizyjną podobną do tej w Berlinie czy innych Miastach gdzie są podobne wieże miała stać na Pradze gdzieś na Gocławiu już były prace przygotowawcze i nagłe się wszystko zatrzymało! Kilkadziesiąt lat później rolę wieży telewizyjnej dla Warszawy i okolic przejął maszt długofalowy w Łazach niedaleko Raszyna.
I z powodu Raszyna specjalnie dla Warszawy powstały zdublowane częstotliwości: 90.6 (RMF), 92.4 (Jedynka), 99.1 (Trójka). Gdzie tu logika, gdzie tu sens skoro 91 i 99.8 oraz 102.4 sieją z Raszyna z mocą 120kW? To czyste marnowanie pasma i prądu.
Hej Trzeźwy
Zanim zaczniesz opowiadać bajki o marnowaniu prądu i pasma, przyjedź na warszawską Pragę lub do Śródmieścia i posłuchaj, jak wymienione programy grają tam na (podstawowych) częstotliwościach z Raszyna
Prażanin: to nie było trzeba wynosić 91, 98.8, 102.4 z centrum. Ale jak się chce siać 120 kW, a w pobliskim mieście robi się sieczka, TO PYTAM SIĘ GDZIE TU LOGIKA, GDZIE TU SENS. ZWYKŁE PALENIE GUMY.
Posting comments after three months has been disabled.