Szczecin i Lublin to kolejne miasta, w których ze skal odbiorników zniknęło warszawskie Radio WNET. Szum na 98,9 MHz w mieście nad Odrą i 101,1 MHz w grodzie nad Bystrzycą nastał w piątek, 10 lutego, około południa. Trzy i pół tygodnia temu pisaliśmy o analogicznej sytuacji w Bydgoszczy, gdzie stacja zniknęła z częstotliwości 104,4 MHz. Stało się tak pomimo tego, że Radio WNET posiada koncesję na nadawanie w tych miastach, wygasły jednak wydane przez Urząd Komunikacji Elektronicznej czasowe pozwolenia radiowe uprawniające do emisji. W przypadku Szczecina stało się to 2 lutego, w przypadku Lublina – 8 lutego br. Do wydania stałego pozwolenia niezbędne jest uzyskanie rezerwacji częstotliwości.
Aktualnie Radia WNET można słuchać w Warszawie na częstotliwości 87,8 MHz, Krakowie na 95,2 MHz, Wrocławiu na 96,8 MHz i Białymstoku na 103,9 MHz, a także w Łodzi na 106,1 MHz. W pierwszych czterech miastach emisja odbywa się w oparciu o pozwolenia stałe, ważne do roku 2028. W Łodzi obowiązuje pozwolenie czasowe, którego termin upływa 30 marca br.
Comments
Żenada, jak można do tego dopuścić? Chyba, że nie mają kasy i niedostarczenie papierów to tylko wygodny pretekst.
Radio rządowe, wiadomo, mogą robić co chcą.
Widzę że koniec FM-u jest coraz bliższy i stacje zaczynają znikać ze skali a pozostają w internecie. W aplikacji wystarczy jedno kliknięcie i radio gra i nawet nie trzeba mieszkać ani w Warszawie ani w Krakowie ani nie trzeba mieć anteny, po prostu gra wszędzie. FM z taką ofertą programową nie ma żadnej przyszłości, przynajmniej nie w Polsce
Jesienią Zjednoczona Prawica zostanie odsunięta. Radio Wnet też przejdzie do historii.
Jak nie umieją nadawać to niech oddadzą miejsce innej stacji ,a nie blokują i co chwilę jakieś przerwy.
Jak się nie ma miedzi to się w domu siedzi. Żenada, żeby to w jednym mieście ale to kolejna akcja. Ale pojawi się pewnie program nadajnik+ i odpalą ponownie.
Pewno myślą, że jak nie nadają to nie muszą płacić emitelowi
@Drwal Roman: Emitel to nadaje nawet, jeśli nikt mu nie płaci. Według informacji Czytelników od początku stycznia operator nadaje nośną w Bogatyni na 104,8 MHz (nadawca zrzekł się koncesji i została ona cofnięta przez KRRiT), a ostatnio dołączyła nośna w Hrubieszowie na 93,3 MHz.
Proszę nie kasujcie FM-u
Nikt nie kasuje FM poprostu Wnet ma bałagan żeby do takich sytuacji dopuścić i też w kasie braki.
Ps.cos wiadomo kiedy ruszą stacje
LPU w Puławach i Radio 92,9 w Lublinie koncesje krrit przyznała 2022 roku I cisza.
@Gość.
Na ten moment jest tylko uchwała. Należy mieć na uwadze, że koordynacja międzynarodowa trwa dość długo ze względu na aktualną sytuację na Ukrainie.
We Wrocławiu radio wnet od samego początku nadaje szum. Mają tak słaby nadajnik zasłonięty przez wieżowce że dwa kilometry od nadajnika słychać tylko szum
Chodzi mi o to żeby KRRIT nie kasował FM
A dzisiaj na antenie Radia WNET po 16 promowali Bydgoska częśtotliwość radia.
Parę dni temu Skowroński powiedział wirtualnemediom że w ciągu 48 godzin sygnał w tych miastach wróci, i do takiej samej sytuacji nie dojdzie na 100% w Łodzi.30.03.23.a uke odpowiedziało że Wnet złożył wnioski ale na rezerwację częstotliwości....oni w tym Radio sa zakręceni nie wiedza co wysyłają do uke , kosztów mimo tego nie obniża bo za koncesje i tak muszą płacić co roku ratę średnio Ok 5.tys.
Co to za moc tego Radia Wnet w Warszawie 100 watt zamiast 1Kw.
Radio Wnet powróciło w Bydgoszczy na 104,4 FM.
Posting comments after three months has been disabled.