W środę, 28 czerwca, rozpoczyna się pierwszy tegoroczny turnus obozu dziennikarskiego „Potęga Prasy”. Wraz z nim po raz kolejny oficjalnie wystartuje RewalStacja – wakacyjna rozgłośnia tworzona przez uczestników wyjazdu. Tak jak w poprzednich latach program nadawany będzie z Ośrodka Wczasowego Mieszko w Rewalu na częstotliwości 99,2 MHz. Na facebookowym profilu obozu odnotowana została już emisja próbna z 24 czerwca br. Emisji towarzyszył RDS.
RewalStacja zadebiutowała w eterze w roku 2000, choć wówczas jeszcze nie działała pod obecną nazwą. Przez pierwsze lata emisja prowadzona była na częstotliwości 107,0 MHz. W tym roku odbędą się dwa turnusy – od 28 czerwca do 13 lipca i od 14 do 29 lipca.
Comments
Zawsze zastanawiało mnie czemu emisje okolicznościowe realizowane są tylko na FM. Fale średnie leżą odłogiem, a i opłaty nadawcze dużo niższe. Polska to pokręcony kraj.
@Rasmus: efektywny zasięg w stosunku do przyłożonej mocy, wielkość anten i odporność na zakłócenia plus lepsza jakość dźwięku zdecydowanie przemawia na korzyść FM, szczególnie w przypadku emisji o małych mocach.
Bardzo bym chciał ponownego nadawania na średnich, niestety za dużo już lat minęło w Polsce od wyłączenia:
"31 stycznia 1998 r. Polskie Radio całkowicie zrezygnowało z fal średnich"
Po prostu nie miał wtedy kto ratować dla Polaków, dla nas słuchaczy, miłośników radia, tego fajnego nadawania.
Szansa nadal jest bo fale średnie w odbiornikach wciąż są powszechne (tych samochodowych i przenośnych). Fale długie to już "żywy trup".
@Realista
Fale długie to nie "żywy trup" tylko też nadal fajne radiowe nadawanie, kilkaset kilometrów od obiektu nadawczego i to całą dobę mam jednakowy dobry odbiór Jedynki, jednak radio do odbioru fal długich, musi mieć koniecznie ferrytową antenę kierunkową, wtedy można skutecznie i to tylko obracając odbiornikiem, wyeliminować wszelkie zakłócenia i mieć silny, czysty dobry odbiór.
W W. Bryt. jest radio na MW w szpitalu oraz kampusie studenckim. W Niemczech jest radio na MW w jednym z muzeów. Bzdury pisze ten o stosunku mocy do zasięgu na MW. O jakości nie dyskutuję bo FM zawsze będzie lepiej wypadać. Reasumujac pomijanie MW dla emisji okolicznościowych jest błędem i wyrazem słabej edukacji radiowej osób decyzyjnych.
Byłem miesiąc temu w Bergamo i okolicach Dolomit i w FM znalazło mi 52 stacje!!!
@Mix Włosi od dawna mieli dużo naziemnych stacji radiowych I telewizyjnych w 2000 roku u Nas w Polsce z niektórych największych Miastach nadawało 7 kanałów tv analogowo a w północnych Włoszech odbierało się naziemnie analogowo około 30 kanałów tv w tym jeden Francuski France2.
Hejka czy nadal we Włoszech stacje radiowe mają końcówki np. 89,75 MHz? Podeślijcie link. Dobrych wakacji i nasłuchów na all band :)
Posting comments after three months has been disabled.