We wtorek, 22 kwietnia br., w Monitorze Polskim ukazało się szóste w ostatnich dniach Ogłoszenie Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Tym razem dotyczy ono rozszerzenia koncesji na program uniwersalny z tematyką lokalną i przekazami kierowanymi do społeczności kaszubskiej o częstotliwość 93,1 MHz w Słupsku. Emisja prowadzona ma być z mocą ERP 0,2 kW w polaryzacji poziomej.
Aktualnie w Słupsku oprócz programów ogólnopolskich można słuchać Radia Słupsk – miejskiego programu Radia Koszalin, Studia Słupsk – miejskiego programu Radia Gdańsk oraz Radia RMF MAXX Pomorze, Radia FAMA Słupsk, Radia Norda FM Słupsk i Radia Plus Koszalin.
Comments
Co z częstotliwością 100,6 MHz dla Warszawy?
@Borek 100,6 w Warszawie nie ma w puli wolnych czestotliwosci. Nadawaly na niej kiedys przekazy okolicznosciowe ale z bardzo mala moca i byly slyszalne tylko w centrum a na polnocy miasta nic nie dolatywalo ze wzgledu na 100,5 z Ciechanowa (70 km). Na 100,6 slychac czesto radio z Czestochowy.
Po co taki konkurs, jak już z góry wiadomo, że takie kryteria spełni jedynie radio Kaszebe. Poza tym należy pamiętać, że Słupsk to nie kaszuby.
To Słupsk jest na Kaszubach? A Warszawa gdzie na Śląsku? To ja chcę w Warszawie TVS i Radia Silesia. I najlepiej odrazu z Varso Tower.
czy coś może już wiadomo kiedy Kaszebe w Szczecinie?
W Szczecinie to przydałoby się NDR1. Natomiast w Słupsku nadal brak Eski i na nią powinien być konkurs, a nie na Radio Kaszebe.
Co do Eski w Słupsku, to ZPR-y zawsze mogą przejąć Fame, która i tak prawie w całości leci z Kielc, a lokalne mają chyba tylko informacje, ale, jak widać, Grupa ZPR albo nie jest zainteresowana zakupem, lub cena jest za wysoka, a sama Fama już wiele lat się nie rozwija, ostatnią rozgłośnie uruchomili w Żyrardowie 10 lat temu i potem nic, no i w międzyczasie bardzo stracili na zasięgu w Świetokrzyskiem, po tym, jak na 100.8 wszedł Rekord, Fama wróciła na 90.9 ale z zasięgiem obejmującym tylko Kielce i okolice. Z tego radia nic już nie będzie i aż się dziwie ze Eska jeszcze nie gra w Słupsku.
@Łysa Kupa Akurat w Szczecinie jest już NDR1 na częstotliwości 90.5 MHz i nawet czasami mówią tam i o Szczecinie i o Pomorzu Zachodnim... a w Słupsku może być nie tylko Kaszebe ale może też np. Weekend FM...
Odpowiadając na pytanie co Słupsk ma z Kuszubami - https://kaszebsko.com/mapa-kaszub
Wystarczyło 13 sekund googlania i trochę dobrej woli - żeby najpierw sprawdzić, a potem pisać...
Faktycznie, ale jakby tylko w Google patrzeć to Warszawa jest także na Kaszubach https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Warszawa_(Lipnica)
Oj, a mi coś z tym Śląskiem tak skojarzyło.
To Warszawa ma już zajęte wszystkie częstotliwości na UKF i nic wolnego już się nie znajdzie?.
Warszawa ma niskiej mocy 0,05 kW na 87,5 95,2 oraz 100,6 MHz, a także 89,4 (Legionowo).
@Centryk chyba 0,005w. Czyli moc dla kin samochodowych lub naglosnien na stadionach czy konferencjach. Taka transmisja w promieniu 1 km.
@ Centryk, przecież to są doświetlenia dla częstotliwości genewskich z Raszyna. Jeszcze jedna częstotliwość powinna być.
89.4 jest spoza puli.
A z drugiej strony, to stacji w Warszawie i okolicach chyba już wystarczy. Jest ponad ze 40, albo i więcej, 39 prestetów na tunerze nie starcza.
To jeszcze za mało?
W stolicy brakuje stacji z muzyką klubową, trance, hip-hop. Takie mikro nadajniki można wykorzystać. W prawie wszystkich sieciowych stacjach leci to samo.
Nie od dzisiaj wiadomo, że w 99% stacji muzycznych leci od lat SZAMBO. Ja w samochodzie lecę już tylko na streamingu. Im mniej polskich stacji FM, tym mniej nerwowo jeżdżę.
#Taxi-driver# Witam ma Pan rację.! Moim zdaniem to tylko jeszcze Radio Złote Przeboje, Radio Pogoda, i lokalne poznańskie MC Radio są naprawdę fajne. Te polecam i słucham od dawna. Ale fakt, dwie pierwsze stacje słucham też tylko w streaming-u, a MC Radio w DAB+, bo w tym chwalonym tu przez niektórych systemie FM, to poza dużym miastem, zbyt szumi. Pozdrawiam.
Bardzo lubiłem tu sobie poczytać, o wydarzeniach, brakach sygnału na AM, czytać o tej jedynej jeszcze naszej stacji radiowej, na tych prawdziwych, historycznych falach, o PR1 Jedynce, stacji która jeszcze nie została zniszczona, zakołtuniona w Polsce, tak jak nasze fale średnie, czyli o radiu na fali o częstotliwości 225 kHz.