Nie awaria ani wygaśnięcie pozwolenia radiowego – jak można by przypuszczać – a prace remontowe są powodem przerwania eksperymentu prowadzonego przez spółkę DABCOM na górze Prehyba. Jak poinformował nas Czytelnik, doszło do tego w środę, 7 maja br. Emisja testowego multipleksu DAB+ prowadzona była z anten na maszcie zainstalowanym na budynku nieczynnego wyciągu towarowego. Po zmianie dzierżawcy schroniska na szczycie, do której doszło jesienią 2023 roku, okolica przeżywa prawdziwą rewolucję. Metamorfozę przeszedł główny budynek, odnowiono taras widokowy z widokiem na Tatry, a także ustawiono dodatkowe stoliki i ławki. Jak podaje „Gazeta Krakowska”, w planach jest jeszcze m.in. ustawienie największej huśtawki na świecie. Termin zakończenia prac nie jest na razie znany. Aktualne pozwolenie radiowe ważne jest do 3 lipca br.
Multipleks z góry Prehyba z przerwami nadawany jest od stycznia 2016 roku. Początkowo za emisję odpowiadała diecezja tarnowska, teraz była to spółka DABCOM. W ostatnim czasie można w nim było słuchać dziesięciu stacji. Oprócz czterech okolicznych – Radia RDN Małopolska z Tarnowa, Radia RDN Nowy Sącz, Radia Kraków Małopolska i Trendy Radia z Krosna – było tam także Mega Radio, Disco Radio, Radio Nuta, Radio Jasna Góra, Muzyczne Radio z Jeleniej Góry i Super FM ze Szczecina. Ponadto na liście strumieni znajdowało się Radio Profeto i Radio 929, po ich wybraniu słychać było jednak tylko ciszę.
Comments
Eksperyment na poziomie słuchalności zbliżonej do 0%. Po co marnować prąd jak przychód marny lub zerowy?
Mam wrażenie, że Niektórym to by sam RMF FM w anlogu wystarczył. Strach się bać. Ręce opadają... Stoimy w miejscu.
Tak jak za Komuny Dużo Ludzi słuchało tylko PR1 na Falach Długich i tylko Telewizja Polska Program Pierwszy i tylko tyle.
Kto za tym wszystkim stoi?
Ludzie a kto? XD
Szkoda, słuchałem Muzycznego Radia z tego obiektu