Do budowy nowej stacji nadawczej dla Poznania przystąpiono w drugiej połowie września 1933 roku – jeszcze przed formalnym przejęciem spółki Radjo Poznańskie przez Polskie Radjo z Warszawy. Rozpoczęto od adaptacji pomieszczeń po dawnej pocztowej stacji radiotelegraficznej na terenie Cytadeli. Do listopada 1933 roku prace te zostały zakończone, jednocześnie przygotowano sieć kablową, fundamenty pod maszynownię oraz wybudowano stację transformatorową i przygotowano antenę. Zaś od połowy listopada do połowy grudnia trwał montaż aparatury nadawczej. Regularną pracę stacja rozpoczęła 26 stycznia 1934 roku.
W lutym 1938 roku 16-kilowatowy nadajnik Marconiego zastąpiony został przez 50-kilowatowy wyprodukowany w warsztatach Polskiego Radia w Warszawie. Emisja przy użyciu nowej aparatury rozpoczęła się w kwietniu 1938 roku. Program Polskiego Radia Poznań nadawany był do 3 września 1939 roku. Stacja nadawcza przetrwała kampanię wrześniową i podjęła pracę dla okupanta. Została zrównana z ziemią w czasie walk o miasto w styczniu i lutym 1945 roku.
W naszym wykazie staramy się prezentować możliwie aktualne i dokładne dane. Widoczny spis zawiera nadajniki, które aktualnie pracują (legalnie lub bez pozwolenia radiowego "B"), które pracują okresowo "O", lub których uruchomienie jest planowane w najbliższej przyszłości "UP". Tabela nie zawiera nadajników, które są na etapie uzgodnień w KRRiT / UKE - te znajdziesz w Poczekalni .