Wieża widokowa wybudowana została w roku 1911. Po II Wojnie Światowej straciła na znaczeniu. W sierpniu 1960 roku na szczycie dwunastometrowej konstrukcji powstał oddolny przekaźnik, który retransmitował sygnał ze Ślęży na kanale 7. Stacje Radiowe i Telewizyjne przejęły obiekt od społecznego komitetu 30 listopada 1962 roku. Czternaście lat później doszło do kolejnej samowolki – w 1976 roku konserwator obiektu na własną rękę uruchomił emisję Programu 2 TV na kanale 2. To wymusiło przyspieszenie prac prowadzonych przez SRiT i 26 kwietnia 1977 roku ruszył profesjonalny przemiennik pracujący na kanale 28. Sygnał do retransmisji również pobierano ze Ślęży. Zmieniło się to po uruchomieniu obiektu na Czarnej Górze koło Kłodzka.
Pod koniec lat siedemdziesiątych XX wieku do obiektu doprowadzona została nowa linia zasilająca, która zastąpiła starą, awaryjną linię napowietrzną. W 1980 roku wieża przeszła remont, ale – jak wspomina Jan Dzięgiel – po tygodniu ułożona zgodnie z pierwotnym planem dachówka została zdewastowana. W 2008 roku władze Nowej Rudy – czyniąc starania o przywrócenie budowli jej pierwotnego charakteru – zaproponowały Emitelowi działkę na sąsiedniej górze Krępiec. Początkowo rozmowy szły opornie, ale ostatecznie w wakacje 2013 roku nowy obiekt rozpoczął emisję MUX-3. Emisja analogowa z góry Świętej Anny prowadzona była do 23 kwietnia 2013 roku. Od 5 października 2014 roku turyści mogą ponownie wchodzić na wieżę i podziwiać widoki.
Źródło: wspomnienia Jana Dzięgiela
W naszym wykazie staramy się prezentować możliwie aktualne i dokładne dane. Widoczny spis zawiera nadajniki, które aktualnie pracują (legalnie lub bez pozwolenia radiowego "B"), które pracują okresowo "O", lub których uruchomienie jest planowane w najbliższej przyszłości "UP". Tabela nie zawiera nadajników, które są na etapie uzgodnień w KRRiT / UKE - te znajdziesz w Poczekalni .