Do obiektów nadających multipleksy DVB-T z dużą mocą dołączyło należące do spółki INFO-TV-FM Radiowo-Telewizyjne Centrum Nadawcze Leżajsk Giedlarowa. W sobotę 15 listopada br. moc ERP emitowanej stamtąd paczki Telewizji Polskiej zwiększona została z 2,5 kW do 25 kW. Jest to docelowa moc przewidziana dla tego obiektu w ramach pierwszego multipleksu. Zmiana parametrów emisji ma na celu sprawdzenie praktycznego zasięgu oraz możliwości występowania interferencji z multipleksami DVB-T z innych stacji nadawczych.
Leżajski multipleks nadawany jest od lutego 2005 roku. Znajdują się w nim podstawowe programy Telewizji Polskiej. Od początku obraz skompresowany jest w systemie MPEG-2. Oprócz RTCN Giedlarowa emisję multipleksów DVB-T z dużą mocą prowadzą obiekty Raszyn, Śrem, Jemiołów, Wichów i Sucha Góra.
Leżajski multipleks nadawany jest od lutego 2005 roku. Znajdują się w nim podstawowe programy Telewizji Polskiej. Od początku obraz skompresowany jest w systemie MPEG-2. Oprócz RTCN Giedlarowa emisję multipleksów DVB-T z dużą mocą prowadzą obiekty Raszyn, Śrem, Jemiołów, Wichów i Sucha Góra.
/INFO-TV-FM/
Comments
ale w MPEG-2 Powini przy okazji zmienic na MPEG-4 ten system kopresji ma istnieć w POLSCE a nie ludzi naciągać na zakupy odbiorników których w przyszłosci wyrzucą do śmieci
INFO TV FM przeprowadza testową emisję ,którego cel został opisany powyżej. Sposób kompresji nie ma wpływu na zadania wykonywane przez INFO. Celem INFO nie jest emisja programów .Testy będą trwały kilka tygodni a emitowany obraz może być obrazem kontrolnym.Dlatego zakup nowych odbiorników mija się z celem .Przejście z MPEG2 na MPEG 4 jest kwestją czasu i może odbyć się w Leżajsku w każdej chwili.
Powinni natychmiast wyłączyć MPEG2 a nie zwiększać moc takiej emisji. Pełno ludzi na Podkarpaciu zostanie teraz zrobionych w konia i kupi telewizory z DVB-T MPEG-2 nabrani że "kupujecie telewizor z tunerem cyfrowym" a potem okaże się że po testach już nic więcej nie zobaczą... Dziwię się że urzędy w Polsce zezwalają na robienie ze spoleczeństwa durniów. Testy powinny być prowadzone w MPEG4 a jeśli INFO nie może włączyć MPEG4 to powinno ZAKODOWAĆ przekaz MPEG2 po to by mogli oni testować odbiór a społeczeństwo nie było nabijane w butelkę dostępnym sygnałem MPEG-2.
Ciekawy jestem czy teraz w Busku Zdroju będzie można odbierać. TV i radio niestety odbiera bardzo źle i tylko podczas tropo (kierunek zasłonięty wysokimi wzgórzami). Na razie mam idealny sygnał z Suchej Góry (ale tam tylko 3kanały)i Skrzycznego(ale za słaby i nie da się oglądać)
A wie ktos z was kiedy zaczna sie jakies testy w olsztynie? Miasto chyba najbardziej zaniedbane jesli chodzi o jakie kolwiek testy... :angry:
@mario najbardziej zaniedbany jest Lublin - nic nowego od ponad 5 lat (poza zmiana radia WAWa na Eske Rock)
Piotrek pozostaje mi tylko nadzieja ze po niedzielnym obalenu Olsztyńskiej władzy w olsztynie włacza jakies nowe radio bo mamy przeciez wolne czestotliwosci a od kiedy właczyli 2lata temu uwczesne radio EURO tak w olsztynie zapadła cisza.
Odłączenie transmisji MPEG-2 oznacza wykluczenie early adopterów. Odłączenie z dnia na dzień prowadzi do negatywnego zdania i złej reklamy. Ludzie którzy kupili odbiornik DVB-T z MEPG-2 nie będą mieli chęci kupić nowy sprzęt, bo nie wiadomo jaki widzimisie przyjdzie za parę lat komuś do głowy i wymieni znowu standard. Lepiej nadawać równolegle w DVB-T w MPEG-4 więcej kanałów i zachęcać w ten sposób zmiany STB. Oferta w muxach w MPEG-4 musi być większa a MUXie w MPEG-2 powinny pojawić się informacje że transmisja zostanie zakończona za pół roku. Informacje powinny być również jako identyfikacja programów. Równolegle można by dodać kanał promo nadający tablicę gdzie znaleźć więcej informacji o telewizji cyfrowej.
wyłączenie MPEG-2 powinno było się odbyć wiele miesięcy temu wraz podaną o tym wyczerpującą informacją dotyczącą odbioru DVB-T.Teraz chodzi wyłącznie o interesy mafii handlującej sprzętem rtv która chce się pozbyć sprzętu mpeg-2 i dopiero dopuści do komercyjnego uruchmienia mpeg-4 chodzi więc o to by potencjalny klient nie znający się na rzeczy wykupił sprzęt z magazynów zanim będą musieli go bardzo przecenić lub sprzedać np.do indii.
Jest skandalem ZWIEKSZANIE zasiegu w MPEG-2. Jesli nie jestesmy w stanie szybko wylaczyc MPEG-2 to przynajmniej nie powinno sie eskalowac problemu. Ale jak ktos slusznie zauwazyl lobby handlarzy i producentow chce pozbyc sie starych telewizorow...
A propo DVB-T ogólnie w Warszawie od wczoraj rozpoczęły sie testy synchroniczne prowadzone w Raszyna oraz PKiNu - informacja za satkurier.pl
Posting comments after three months has been disabled.