Codziennie przez dwadzieścia cztery godziny na dobę przeboje musicalowe i operetkowe z całego świata oraz specjalne audycje poświęcone łódzkim scenom – tak pokrótce prezentuje się plan tworzonego przez Teatr Muzyczny w Łodzi okolicznościowego Radia Lutnia na najbliższy miesiąc. Tym razem emisja prowadzona będzie z mocą ERP 0,006 kW – w dotychczasowych odsłonach było to 0,003 kW – z nowej anteny 3/4 J SIRIO CX-4. Audycja powitalna, prezentująca przygotowania do premiery „Pretty Woman”, rozpocznie się w sobotę 20 marca br. o godzinie 10:00. Częstotliwość, tak jak w październiku i grudniu ub.r., to 90,8 MHz.
Tym razem w tworzenie stacji zaangażowały się również inne łódzkie teatry. Ich wkład nie ograniczy się do telefonicznych zapowiedzi. W sobotę, 27 marca, z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, nadane zostaną przygotowane przez nie audycje, wywiady i słuchowiska. W programie znajdą się też serwisy kulturalne, ciekawostki z życia Teatru Muzycznego oraz warsztaty z cyklu „O-Twórz Teatr” – to w czwartki po godzinie 14:00. Po Wielkanocy na antenie zagości studio festiwalowe Festiwalu Małych Form Dramatyczno-Muzycznych OFF-Północna, który zaplanowany jest w terminie od 10 do 18 kwietnia br. Radio Lutnia po raz pierwszy pojawiło się w łódzkim eterze 9 paźdzernika ub.r. Jego pomysłodawcą jest Łukasz Zachwieja, realizator dźwięku w Teatrze Muzycznym i zarazem krótkofalowiec. Wówczas powodem wystąpienia o pozwolenie radiowe była chęć uczczenia siedemdziesiątej piątej rocznicy utworzenia placówki. Do historii nawiązuje też nazwa radia, pochodząca od wileńskiego Teatru Komedii Muzycznej Lutnia, którego zespół po II Wojnie Światowej tworzył łódzki teatr.
Comments
Moc nadawana imponująca. Czy takie radio można odebrać w domu? Przecież tam będzie więcej szumów niż normalnego odbioru. Niech sobie powieszą w oknie transmiter FM z podpiętym kablem po słuchawkach i będzie dokładnie ten sam efekt. Ale jaja.
Jeżeli ten Pan jest realizatorem dźwięku i krótkofalowcem, to Radio Lutnia powinien też nadawać na falach krótkich, wieczorem można byłoby sobie posłuchać tej stacji w całej Polsce (to byłoby bardzo fajne!), mam nadzieję że będzie też online w Internecie.
Player jest już na stronie www.teatr-muzyczny.lodz.pl/radio-player
A jeśli chodzi o zasięg, to przy poprzednich emisjach Czytelnicy raportowali odbiór w odległości 3-5 km... Teraz ERP będzie jest podwojone, więc tam gdzie w październiku i grudniu szumiało od soboty może przestać.
Żądam, by RMF MAXXX kupiło to radio!
Taj jak już napisane jest. Radio powinno być na SW. Jakiekolwiek radio w Polsce powinno być na SW. Chociaż jedno.
Mogli by w koncu postarać się o koncesję.
Łysa Kupa, RMF MAXX to sieciówka, niech nie kupują go tylko sami wejdą do Łodzi, mają kasę to niech zadziałają.
Nikt nic nie kupi - to są jakieś bzdury. Lutnia w Łodzi nadaje nie na podstawie koncesji tylko pozwolenia TYMCZASOWEGO od UKE.
Dawać tego typu stacje na loca DAB+ i równolegle na MM LPAM. W takim biznes planie jest sens. Czemu nikt na to jeszcze nie wpadł???
W domu można odbierać pod warunkiem posiadania anteny (kawałek drutu zwisający niedbale za kuchenną szafką to nie antena)
teraz słucham w stereo w Aleksandrowie Łódzkim zwykła antena pionowa SV Total pasywna na jednopiętrowym budynku okolice ul Kwiatowej (szatonia).
Słucham teraz w Internecie (dziękuję za adres playera http://www.teatr-muzyczny.lodz.pl/radio-player), nawet fajnie się tego słucha, to dobre, wartościowe radio i realizator dźwięku pierwsza klasa.
Odchodząc od tematu, czemu ESKA strasznie przyspieszyła klatki w RDS? Łatwo się przez to zacinają :/
Potwierdzam odbior w Zgierzu , dziwie sie ze przy tak malej mocy siega , Jutrzenka w Warszawie ma mniejszy zasieg mimo wiekszej mocy
Poza mocą jak wiemy jest jeszcze względna i często bezwzględna wysokość zawieszenia anteny. Ważną rolę odrywa jej kąt promieniowania. Na koniec można przeanalizować ukształtowanie terenu oraz wpływ warunków urbanistycznych w okolicy nadajnika jak i samego respondenta, nie mówiąc o tym co jest po drodze.Temat rzeka....Ale jeśli słychać mówiąc kolokwialnie w Zgierzu to świetnie ! (oczywiście w samochodzie lub stacjonarnie z odpowiednią zewnętrzną anteną jak mniemam). Jutrzence oczywiście należy życzyć wszystkiego najlepszego i dużego zasięgu .
PS.Paradoksalnie dopiero 10 krotnie zwiększenie mocy w tych samych warunkach powoduje empirycznie dobrze odczuwalną poprawę jakości sygnału i wyraźnie zauważalny jego wzrost. Stąd dla stabilności sygnału a jednocześnie poprzez patologiczny brak anten u standardowego "konsumenta radia" moce stacji radiowych sięgają kilkudziesięciu kilowatów. Dzieje się tak tylko dla tego żeby 'Kowalski" na tanim radyjku z bazaru będąc w piwnicy na działce mógł słuchać ulubionej audycji.
W Zgierzu odbieram na radiu komórkowym , które jest dosyć czułe , na samochodowym tez działa , ale anteny zewnętrznej nie trzeba użyć .
Niestey odnaleźć link do strumienia ON-LINE nie jest łatwe, podanie linku powyżej nie rozwiązuje problemu. Nawet na stronie teatru trzeba się naszukać, a link tam podany prowadzi do platformy którą blokuja (jako multimedia/zabawa) większe firmy i nie można tego słuchać w pracy...
Chętnie zobaczył bym tez jakies zdjęcia z pracy radia.
Generalnie marketingowo słąbo jak na taka instytucję, a jak widać zainteresowanie jest spore...
Posting comments after three months has been disabled.