„Na początku właściwie to trudno było powiedzieć co my tam mamy puszczać, to była dopiero zabawa” – pierwsze miesiące roku 1990 w Radiu Opatów wspominała pierwsza spikerka, Bożena Domagała-Rej – „I odczytywane z gazet jakieś porady dla kobiet, kucharskie, horoskopy, muzyka, piosenki na telefon, konkursy… a później zaczynaliśmy tworzyć już takie programy, które były bardziej ambitne – i literackie, i pojawiały się książki w odcinkach”. Po pewnym czasie pojawiła się wkładająca kij w mrowisko audycja Adama Kościołka „Przy muzyce o polityce” czy prowadzony przez Wiolettę Rolkę konkurs „CZO – Czy Znasz Opatów?”. „I mieliśmy takie nagrody – szampon albo mydełko, bo takich mieliśmy sponsorów, lokalnych właścicieli sklepów, cukierni czy jakiejkolwiek firmy, która mieściła się w Opatowie” – kontynuowała Wioletta Pietruszka. „My w którymś momencie, przed samą koncesją już, przypominaliśmy jakby klasyczną rozgłośnię radiową, lokalną” – dopowiadał Adam Kościołek – „Żeśmy rozwinęli się od dwugodzinnego programu w sobotę do trzech dni nadawania, już istniała ramówka, już koncert życzeń miał swoją określoną godzinę, moje felietony miały swoją określoną godzinę, wiadomości nie były powiedzmy o pełnej godzinie 17:00, tylko były jak Teleexpress – 17:15 – bo tak żeśmy sobie wymyślili”.
Przy mikrofonie...
Bożena Domagała-Rej dziś jest polonistką w opatowskim liceum. Dwukrotnie zdobywała przyznawany przez gazetę „Echo Dnia” tytuł Belfra Roku na terenie powiatu. Jak sama mówi, do aktualnej pracy trafiła dzięki wywiadowi, który będąc na trzecim roku studiów przeprowadzała ze swoim późniejszym dyrektorem. W taki sposób poznała też swojego męża. Do Radia Opatów trafiła dzięki poczcie pantoflowej. Była wówczas studentką pierwszego roku polonistyki w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Kielcach.
Kiedy Radio Opatów startowało, Wioletta Pietruszka – wówczas jeszcze Rolka – uczyła się jeszcze w trzeciej klasie opatowskiego ogólniaka. Do redakcji trafiła z castingu, jak po latach z przymrużeniem oka nazywa rozmowę kwalifikacyjną. Zanim została przyjęta musiała zmierzyć się z mikrofonem oraz szeregiem pytań. Pierwszym zadaniem po rozpoczęciu współpracy było przeprowadzenie wywiadu, którego nikt inny w redakcji nie chciał się podjąć. Po studiach wybrała inną drogę, ale bycie radiowcem nauczyło ją rozmawiać z ludźmi, co dziś wykorzystuje w swojej w pracy zawodowej.
Adam Kościołek do Radia Opatów trafił jako jeden z pierwszych. Miał wówczas 27 lat. Wcześniej studiował politologię na UMCS w Lublinie. Swoje pierwsze radiowe kroki stawiał w tamtejszym radiowęźle. W opatowskiej rozgłośni zajmował się polityką i tematami społecznymi. Współpracę ze stacją zakończył po konflikcie z władzami miasta, które przed pierwszym procesem koncesyjnym wzięły radio pod swoje skrzydła. Podyplomowo studiował ekonomię. Dziś jest dyrektorem oddziału jednego z banków spółdzielczych oraz prezesem Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego Ziemia Opatowska.